Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak to všechno začalo

  • Už od svých 2 let jsem býval každým rokem několikrát na horách, což mi zachránilo zdraví. Pak jsem v 15 letech jezdit přestal... V 31 letech jsem začal znovu objevovat stará známá místa a jezdit i na hory na které jsem se jako malý nedostal, společně s možností něco málo nafotit digitálním fotoaparátem. V roce 2006 se mi podařilo vrátit po 20 letech na Slovensko. V současnosti do hor jezdívám častěji, jsou to místa, která mi dovolují úplně vypnout a na mnoho dalších týdnů si vyčistit hlavu. Ve fotografiích, které se někdy podaří zachytit se na tato místa mohu stále vracet znovu a znovu... a doufat, že příště bude třeba lepší světlo :-)
  • Fotografovat jsem začal v roce 2003 a mým prvním fotoaparátem byl Olympus 720UZ. S kterým jsem začal pomalu pronikat do tajemství digitální fotografie. Zpočátku jsem fotil všechno možné až do první dovolené v roce 2006 v Roháčích, kde jsem byl absolutně nadšený krásou těchto hor. To nakonec rozhodlo o co se budu dále pokoušet a to o fotografování krajiny aneb neustálý lov dobrého světla v rámci možností rodinných výletů a občasných samostatných akcí.
  • V roce 2007 jsem začal pokukovat po zrcadlovkách, ale pak jsem se rozhodl pro nákup Panasonic FZ8, se kterým jsem toho zažil mnohé a naučil se používat i jiné režimy než je automat. Začal jsem si hrát s čtvercovým přechodovým filtrem a snažil se naučit základní úpravy fotografií.
  • Od podzimu roku 2009 jsem začal znovu číst články a recenze o zrcadlovkách a snít, že si jednou nějakou pořídím. V říjnu v roce 2010 jsem si tento několikaletý sen splnil a padlo definitivní rozhodnutí o nákupu Nikon D90 se skvělým objektivem 16 - 85 VR. Pořídil jsem i stativ Giottos MTL 9251B s kulovou hlavou MH 1311.

Všechny fotografie jsou určeny pouze pro prohlížení a jejich používání podléhá autorskému zákonu.  

Fotografie - používám RAW, který zpracovávám v Capture NX2. Také mám oblíbený Zoner Photo Studio 18 Pro, který považuji za velmi dobrý, vzhledem k jeho komplexnosti a především ceně.

 

Pokud mě budete chtít kontaktovat napište mi.

Profile for Jarda Hlávka